گفته:

د. به شما قول میدهم، گاهی متوجه خواهید شد که همان کار را به روشی بهتر نیز میتوانستید انجام دهید. این یعنی بهبود روش های قبل. این یعنی اعتماد بنفس بیشتر. این یعنی صرف هزینه و زمان کمتر.

همین طور که طبق برنامه خود پیش می روید ممکن است بخواهید زمانی را به تفکر در مورد آنچه برایتان بیشتر اهمیت داشته بگذرانید. چند دقیقه در پایان روز زمان بگذارید و به روزی که داشته اید بازگردید: با چه کسی صحبت کردید، چه کسی را ملاقات کردید، آنها چه گفتند، چه اتفاقاتی افتاد و شما هم اکنون چه احساسی دارید. هر روز تکه ای از موزاییک زندگی شماست.

گفتم فقط زمان کوتاه، مثلا چند دقیقه در روز واقعا زیاد نیست. یادتان باشد همه خلاقیت های بزرگ زندگیتان در همین چند دقیقه ممکن است رخ دهد.

یکی دو ساعت هم میتوانید در پایان هر هفته زمان بگذارید و به کارهای بزرگی که در طول هفته انجام داده ­اید بیندیشید. همچنین در این زمان چند دقیقه را صرف فکر کردن به این موضوع کنید که چطور این چیزها را باید در زندگیتان بکار گیرید. همچنین نصف روز را در پایان هر ماه، فصل و یا یک تعطیلات در پایان هر سال را برای این کارها زمان بگذارید. بنابراین کاملا تجربیات خود را درک خواهید کرد و هرگز آنها از بین نمی روند. مطمئن باشید که گذشته شما بسیار با ارزش تر خواهد شد و به آیند تان خدمت خواهد کرد.

به نظر من تفاوت افراد موفق و شکست خورده در ان است که افراد شکست خورده عموما خیال میکنند که دارند فکر میکنند. اما افراد موفق در فکر میکنند و ممکن است در افکار خود خلاقانه تخیل هم بکنند.

  1. هدف گذاری کنید

به خاطر داشته باشید که برنامه و استراتژی شما، نقشه راه است برای اینکه چطور خودتان را به اهدافتان برسانید. برای همه چیزهایی که زندگیمان را به سمت بهتر شدن می برند باید یاد بگیریم که چگونه هدف گذاری کنیم.

می دانید که انتونی رابینز، معروف به فوق تخصص “هدفگذاری” است. ایشان بر این باور است که اولین، مهمترین، بزرگترین، جهانی ترین عامل برای موفقیت یک فرد، تنها در داشتن هدف های مشخص، مکتوب و ایستادگی تا پای جان برای این هدف ها، خلاصه میشود.

اشراف بر این روند منحصر به فرد می تواند تاثیرات قدرتمندی بر زندگی ما داشته باشد. رویاهایتان را هدف قرار دهید تا موفقیت در کار ها را تنها هدف خود باور کنید.

بیاد دارید که در “دوره انلاین اسرار ناگفته قانون جذب” که در سایت ما هم اکنون هم جریان دارد، اولین درس تنها یک تمرین مهم داشت. نوشتن لیست اهداف و رویاها. جالب است اکثر افراد این کار را سخت و پیچیده میدانستند. بیشترین سوالاتی که شرکت کنندگان در دوره داشتند این بود که چطور باید رویاهایم را بنویسم؟! چراکه ما هرگز نیاموختیم، افق مشخصی پیش روی خودمان ترسیم کنیم.

من به همه دوستان کمک میکنم اولا رویاهایشان شناسیایی و پیدا کنند و بعد همه افکار و اقدامات خودشان را به سمت رویاهایشان تنظیم کنند. چون این کار بیشترین تاثیر را در رویایی شدن آینده فرد دارد و قوی ترین نیرویی است که فرد را با انگیزه، اشتیاق و عشق به سویی که می­خواهد می برد. آینده باید برنامه ریزی شده باشد و آنقدر خوب طراحی شده باشد که نیروی اشتیاق سوزانی در خون شما تزریق کند که شما را به سوی اهدافتان ببرد.

  1. عمل گرا باشید

در بسیاری موارد فرق بین افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق به سادگی کارها را انجام می دهند و در لحظه انجام عذاب نمیکشند. آنها اقدام می­کنند. بهترین کاری که در لحظه تصمیم به ذهنشان میرسد را بلافاصله اجرایی میکنند.

این افراد لزوما باهوش تر از دیگران نیستند آنها فقط بر روی برنامه­ هایشان کار می­کنند. زمان اقدام وقتی است که احساسات شما قوی است.

اما چه اتفاقی می افتد اگر اقدام نمی کنیم؟

قانون تضعیف تصمیم و نیت: وقتی ایده ای به ذهنمان خطور می کند، ابتداعا قصد داریم که در رابطه با آن کاری انجام دهیم. در آن زمان احساسات ما قوی است اما اگر کار را به تاخیر بیندازیم و به سرعت اقدامی انجام ندهیم فکر و نیت ما ضعیف تر و ضعیف تر می­شود و یک ماه پس از آن کاملا سرد شده و پس از یک سال اثری از آن باقی نمی­ ماند. بنابراین زمانی که ایده قدرتمندی دارید، برنامه ای به صورت شفاف و قدرتمند هم برای آن تنظیم کنید و در همان زمان بر روی آن برنامه کار کنید.

عملگرایی سخت نیست اما چون روح تغییر در آن نهفته و ذهن از تغییر چندان دل خوشی ندارد، شما همیشه در زمان اقدام و عمل با مقاومت های ذهنی مواجه میشود.

شما باید احساسات خود را گیر بیندازید و آنها را در فعالیت­های منظم قرار دهید. چیزی که در اینجا جالب است این است که تمام فعالیت­های منظم شما بر دیگری تاثیر دارد. هر چیزی بر چیز دیگر تاثیر می گذارد. به همین دلیل است که کوچکترین اقدامات ما بسیار مهم هستند. چون ارزش و فایده­ای که از آن اقدام کوچک دریافت می­کنید، الهام بخش شماست تا کار بعدی و کارهای بعدی را انجام دهید. بنابراین قدم را فراتر بگذارید و برای برنامه­هایتان کاری موثر و مفید انجام دهید. چون اگر برنامه شما خوب باشد نتایج حیرت آور خواهد بود. شاید این بزرگترین راز موفقیت در کار ها باشد.

۷- لطفا ترسو نباشید (راز نهایی موفقیت در کار)

در قرن حاضر بزرگترین دشمن افراد شکست خورده رغیبان تجاری آنها نیستند. بزرگترین دشمن هر فرد، ترسهای اوست. ترسهایی که از کودکی همیشه وظایف خود را درست و به موقع انجام داده تا شما موفقیتی در کارهای بزرگ و کوچک خود به دست نیارورید.

در بالا اشاره متوجه شدید که باید کارهای خود را به کارهای واجبف ضروری و کم اهمیت اولویت بندی کنید. حتی تاکید کردم که عمل گرا باشید و حتما از همان لحظه تصمیم کاری کنید.

اما این در تئوری شاید خیلی راحت باشد. شاید بیشتر شما این تئوری را در کتاب های مختلف و حتی کتاب خود من “رازها و نیازهای موفقیت ایرانی” بارها خوانده باشید.

اما بیاد داشته باشید که من در این کتاب در هر فرصتی به تو راهکار دادم تا برای ترس هایت کاری بکنی. چون اگر تو کاری نکنی، او مثل یک دشمن قسم خورده، حتما به کار خودش ادامه خواهد داد.

به عبارات زیر از کتاب “رازها و نیازهای موفقیت ایرانی” توجه کنید:

ترس از شکست و اضطراب چشم اقدام را کور می‌کند.

هر روز یک کار کوچک مثبت و جدید انجام دهید. کار مثبت روزانه نتایج خوب و افکار مثبت بیشتری را به‌وجود می‌آورد. این را به عنوان یک اصل ثابت شده بپذیرید. نترسید، حتی اگر دفعه اولتان است این کار را انجام دهید. تا کی می‌خواهید بترسید؟ مگر چه خواهد شد؟

ترس مهلک‌ترین سم موفقیت است و تنها پادزهر آن اقدام است. اگر ذهن و حواس خود را به چیزهایی متمرکز کنید که از آنها می‌ترسید، کمترین شانسی برای موفقیت نخواهید داشت.

برو تو دل ترسهایت

کاری رو بکن که سالهاست ازش فرار میکنی. ترسهای تو دقیقا نقاط قوت توست. بسیاری افراد تنها بخاطر این موفق شدند که جنگاور درونشان را تشویق کردند و به جان ترسهایشان انداختند.

یک راه برای موفقیت تضمینی در کارها، محکم برو تو دل ترسهایت.

لطفا این هفت راز موفقیت در کارها و کسب نتایج درخشان را در زندگیتان به تنها الگوی ذهنی و دایمی تبدیل کنید و نتایج و نظرات خود را با ما در زیر این پست، به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

×

پاسخ به نظر

نام و نام خانوادگی:

آدرس ایمیل:

نظر:

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

نظرات سایر دوستان

سوده مکارم در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

خیلی عالی بود. امیدوارم همه خیلی عالی و فوق العاده به اون هدف یا اهدافی که دارن برسن.

فاطمه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

مثل همیشه عالی بود استادهدف بزرگ من اینه که ماهیانه ۳۰۰میلیون تومان درامد داشته باشم وبه دیگران کمک کنم اقدامی که به ذهنم رسیده وانجام هم دادم این بود کلاس عروسک سازی رفتم خیلی یادگیری خوبی دارم هنوز دارم کلاس میرم ولی به کسی که کلاسها روتشکیل میدادگفتم برام شاگرد جمع کنه تابستون اموزش بدم میدونم این اقدام تا۳۰۰ملیون خیلی فاصله داره ضمنادستفروشی هم شروع کردم ازخوانسارالو می خرم باسودکم دریزد میفروشم البته من کارمندم ایااینها اقدام وعمل خوبی هست یا خیر؟

محمود جولایی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ پاسخ داده:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

درود بر شما

این اقدامات برای شروع خوب نیست بلکه عالیه. افرین.

یادت باشه امروز ما دانشجویان رشته های بازاریابی رو به زور میفرستیم دست فروشی رو تجربه کنند.

این عالیه. این فوقالعادست که شما شروع کردین. هر روز با یک پرسش بخوابید. من چطور باید از کسب و کارهایم پول بیشتری در بیارم ؟؟؟؟؟

فردا صبحش اقدام کنید و تجربه کنید و کافی هر روز فقط کمی بهتر و بیشتر پیش برید.

فقط کمی به هدفتون نزدیک تر بشید. فقط کمی بهتر و بیشتر کافیه.

موفق باشید

مهسا فتوحی قیام در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

عالی،من که خیلی لذت بردم
تمام نکات لازم و کاربردی قطعی برای رسیدن به موفقیت عنوان شده
دستانتان توانا و ذهنتان پربار باد

پروانه جمشیدی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۱

عالی بود استاد.
استاد اگر این راهکارهارو انجام بدیم ولی بازم کمی تو وجودمون ترس باقی بمونه چجوری از بین ببریمش؟
با سپاس فراوان استاد عزیز

محمود جولایی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ پاسخ داده:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

درود بر شما خانم جمشیدی عزیز

انجام بدهید قطعا برطرف میشه موفق باشید

افسانه وشکی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۱
۰

سلام. واقعا عالی استاد خسته نباشید

بنت الهدی راه پیما در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۱
۰

سلام و ادب و احترام
مطالب بسیار ارزنده و مفیدی را در مقاله درج کرده اید
من که نکات طلایی و ارزشمندی را یادگرفتم که در روند موفقیت هایم بکار بگیرم
متشکرم از استاد جولایی که این مقاله را نوشتن

هلیا زندبار در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۱
۰

سلام و درود بر استاد جولایی عزیز،،،
مقاله بی نظیرتون رو مطالعه کردم،،مثله همیشه عالی و پر از نکات طلایی و مهم و کاربردی،،،
سپاس از زحماتتون،،،

نسیم سلام در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۱
۰

با سلام
هرچقدر اطلاعات من در زمینه موفقیت بیشتر میشه به خودن افتخار میکنم و از اینکه چنین مطالب جامع و کاملی در اختیار ما میگذارید واقعا ممنونم و بهتون قول میدم که روزی نه چندان دور از موفقیت های بزرگم براتون میگم و همیشه از شما یاد میکنم و قدردان شما بزرکوار هستم .
راهکارهای موفقیت را همیشه عمل میکنم و الگوی زتدگی خودم قرار میدهم

اعظم اعلمی دوست در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

سپاس استاد بابت این مقاله عالی
هفت گام طلایی برای موفقیت که در مقاله به اونا اشاره کردید بسیار ارزشمند و خوب هستن و شاید تنها دلیل درجا زدن و پیشرفت نکردن بسیاری افراد ، فرار از تغییر و چسبیدن به عادت های غلط باشه که عموماٌ این افراد در بند عادات خودشون هستن و به نقل از کتاب راز و نیازهای موفقیت ایرانی میشه گفت :
” نتایج بزرگ همیشه از تغییرات کوچک در عادت ها به وجود می آید . عادت های منفی کوچک چون در زندگی زیاد تکرار می شوند ، وقتی تغییر محسوسی در آنها ایجاد شود ، اثرات بسیار بزرگ مثبتی در بخش های مختلفی از زندگی ایجاد می کنند . “

یوسف شرقی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ گفته:

پاسخ
گزارش تخلف (۰)
۰
۰

با سلام خدمت استاد جولایی و دوستان عزیز و گرامی
مقاله تون مثل همیشه بینظیر بود و ساده و عملی دست مریزاد
اما هدف شما قطعا نوشتن فقط یک مقاله ساده نبوده قطعا هدف شما به چالش کشیدن ذهن ما و تفکر ما در مور

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries گفته: Next Entries جریان سیال ذهن

دیدگاهتان را بنویسید

*